O fakultetima

Kako bismo omogućili učenicima završnih razreda srednjih škola što bolju informiranost u vezi s upisima na visoka učilišta, pozivamo vas da na mrežnim stranicama svojih škola objavite poveznicu na stranicuwww.studij.hr

Na navedenoj stranici nalaze se detaljne informacije u vezi s postupkom prijava na visoka učilišta, rangiranju, kalendaru s rokovima u postupku prijava, kao i mogućnosti usporedbe studijskih programa i ostvarenim bodovima za upis prethodnih godina.

Također, objavljeni su i statistički podatci za sva visoka učilišta kojima se stječe uvid u broj prijavljenih i broj ostvarenih prava na upis za prethodne akademske godine.

Dragi srednjoškolci,

 Trebate pomoć u izboru vašeg budućeg studija?

 Ne znate kako se uključiti na tržište rada po završetku srednjoškolskog obrazovanja?

 Pitate se kako doći do željenih informacija koje vam mogu pomoći u donošenju profesionalnih odluka?

 Ne znate kome bi se obratili?

Razvili smo portal e-usmjeravanje.

Na tom portalu možete pronaći informacije, savjete i upute koje će vam pomoći u odluci o prvim koracima u karijeri. Portal se nalazi na web adresi https://e-usmjeravanje.hzz.hr/ .

 U sklopu portala e-usmjeravanje imate mogućnost ispuniti ''Moj izbor: upitnik interesa i kompetencija''. Svrha programa 'Moj izbor' je potaknuti vas da si postavite određena pitanja o zanimanjima i pomoći vam odlučiti o kojim područjima želite razgovarati sa savjetnikom za profesionalno usmjeravanje.

 Individualne razgovore s našim stručnim savjetnicama/ima (ukoliko su vam potrebne samo informacije o studijima, nastavnim planovima, mogućnostima zapošljavanja, stipendijama, znate otprilike što želite, ali niste sasvim sigurni…

OČEKUJEMO VAS NA ADRESI:

Odsjek profesionalnog usmjeravanja i obrazovanje (u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje)

Bihaćka 2c, Split (3.kat)

Tel. 021/310-589, 021/310-569, 021/ 310-578

e-mail adresa: cpi.st@hzz.hr www.hzz.hr