Bol u objektivu

Autor: NIKOLINA BEZMALINOVIĆ, 23. 11. 2014.

U sklopu školskog projekta, iz ekonomske grupe predmeta, mi, učenici 4. razreda turističko-hotelijerskog smjera, objektivom smo zabilježili raznolike prizore Bola. Tako smo fotografirali mnoge pozitivne, ali i negativne strane našeg mjesta.
Negativni primjeri su razni veliki, neugledni promidžbeni plakati i panoi, među kojima se posebno ističu oni na pročelju kina. Dvije velike skulpture u blizini, sasvim sigurno ne umanjuju ukupan nesklad na ulazu u sam centar mjesta.

Šetnica do Zlatnog rata namijenjena je isključivo pješacima, ali dok se šetate možete često naletjeti i na automobile, motore ili čak kamione.
Pri samom ulazu u Bol imamo vrlo neukusno okupljalište u šumici nalik na kafić za lokalce, koje, osim što bode oči, narušava mirni ambijent okolice.
Na rivi već dva mjeseca gledamo olupinu broda koja se sve više raspada što ostavlja dojam nebrige i nemara. Nadamo se da će slijedeća nevera riješiti taj problem.
S druge strane, Bol je zaista turistički cvijet Jadrana, koji osim kristalno čistog mora i plaže Zlatni rat nudi svojim turistima pregršt pogodnosti. Naš objektiv je zabilježio predivne okućnice pune cvijeća, uređene parkove koji plijene pogled svakog prolaznika.
Pozitivna je i izgradnja malih hotela viših kategorija čime Bol obogaćuje turističku ponudu.
Djecu i mlade privlači i „Aqua park“ na Zlatnom ratu kao i mogućnost bavljenja raznim sportskim i rekreativnim aktivnostima na moru. A sama pomisao na putovanje polupodmornicom i otkrivanje podmorskog svijeta nas oduševljava.