> Projekti
O našim projektima

Srednja škola Bol od 2017. godine počela je s provedbom ERASMUS+ projekata. Tada smo dobili naš prvi ERASMUS+ projekt "Be a Responsible Citizen in the Digital World of Tomorrow".

Ponovo smo okušali sreću i prijavili nekoliko projekata 2019. godine, te smo te godine dobili čak dva projekta: "Be a Buddy, not a Bully", te "A Healthy Taste of Inclusion".

Odlučili smo prijaviti nekoliko projekata i u 2020. godini, te smo dobili rekordna 4 projekta: "Grow Healthy! Let's Create a Well-being Cocktail!" (na kojeg smo posebno ponosni, jer je to naš projekt, predan u Portugalu), "Bringing life skills into the classroom", "Tourism and sustainability in European coastal areas" i "Sharing memorable adventures and rich traditions".

Danas naša škola aktivno sudjeluje u 6 Erasmus+ projekta s učenicima.

ERASMUS+ projekte u našoj školi vode koordinatorica Petra Kokeza, prof. geografije i Rovena Trivanović, prof. engleskog jezika. Do sada smo u sklopu naših projekata posjetili: Finsku, Poljsku, Italiju, Grčku, Češku, Španjolsku i Tursku.

Također u našoj školi se svake godine provodi po nekoliko eTwinning projekata, od kojih svake godine neki od njih budu nagrađeni NQL ili EQL (oznakama kvalitete na državnoj ili europskoj razini). Koordinatorice projekata su Petra Kokeza i Rovena Trivanović.

Zahvaljujući brojnim oznakaka kvalitete, te poticanju sigurnog digitalnog okruženja za naše učenike, suradnjom s mnogobrojnim nastavnicima diljem Europe dobili smo i status eTwinning škole  2019. i 2020. godine, te ponovlili taj status 2021. i 2022. godine.

Srednja škola Bol uključena je  u dva nova projekta koja su podržana od Ministarstva kulture RH.

Prvi projekt „Divlji pijat“  kojeg je voditeljica prof. Ada Seferagić. Poštujući krajobraz i upoznavajući divje zeje /mišancu/ parić/ porež - učenici su aktivni promicatelji Mediteranske prehrane koja je na popisu UNESCOve liste kulturnog dobra.

Drugi projekt je „Papir koji slika i miriše“, a voditeljica tog projekta je  prof. Ines Kraljević.

U tehnici paper cut i paper enginering - učenici kreativno promišljaju papir kao novi medij. Projekt je počeo u travnju 2019., a završiti će u prosincu.

« Veljača 2021 »