> Nastava  > Smjerovi
Smjerovi

Opća gimnazija omogućava upis na željene fakultete. Program gimnazije  daje učenicima široku lepezu znanja, a kroz izborne predmete naši učenici se mogu opredijeliti za buduća zanimanja.

Turističko-hotelijerski komercijalist može obavljati visoke organizacijski i tehnološki zahtjevne poslove u hotelima. Obrazovanje je u četverogodišnjem programu sa završnim ispitom. Učenici mogu polagati ispite državne mature i tako se upisati na željeni fakultet. Naši učenici obavljaju praktičnu nastavu i stručnu praksu u hotelima visoke kategorije.

Kuhar obavlja poslove pripreme svih vrsta hladnih i toplih jela i slastica prije posluživanja. Nakon završene škole učeniku se pruža mogućnost sigurnog zaposlenja kao i daljnjeg usavršavanja u struci doškolovanja i prekvalifikacije.

Konobar obavlja pripremne radove prije posluživanja, održava sredstva, uređaje i drugi inventar, postavlja stolove, poslužuje sve vrste jela prema uobičajenim sustavima posluživanja. Nakon završene škole učeniku se pruža mogućnost sigurnog zaposlenja kao i daljnjeg usavršavanja u struci, doškolovanje i mogućnost prekvalifikacije.

Program obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije

Program obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije  - turističko-hotelijerski komercijalist

Na temelju članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/2008, 86/2009, 92/2010, 105/2010-isp., 90/2011, 16/2012, 86/2012, 94/2013 i 152/2014, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20), ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je Pravilnik o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (NN 8/2016) koji se nalazi u priloženim dokumentima. Ovim pravilnikom utvrđuju se uvjeti i načini nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika.

Odlukom Nastavničkog vijeća, a temeljem Pravilnika, odobrava se pravo na nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika za učenike koji su predali Zahtjev za nastavkom obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika.

Učenici kojima je odobren nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije upisuju se u školu putem ispunjene upisnice, dostupne u priloženim dokumentima koju predaju u tajništvo Škole.

Učenicima će škola izdati rješenje kojim se učeniku odobrava nastavak obrazovanja, utvrđuje se rok do kojega učenik mora položiti razlikovne i/ili dopunske ispite te izvršiti sve obveze, kao i sve druge važne pojedinosti vezane uz nastavak obrazovanja.

OBAVIJEST ZA UČENIKE U PROGRAMU OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE  - TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST

Učenik nastavlja školovanje u statusu redovitog učenika IV. razreda za zanimanje turističko-hotelijerski komercijalist.

Učenik je uvjetno upisan te je u obvezi sve razlikovne i dopunske ispite položiti do 31. kolovoza 2024. kako bi početkom školske godine 2024./2025. počeo pohađati nastavu IV. razreda za zanimanje turističko-hotelijerski komercijalist.

Učenik je dužan stručnoj službi škole na propisanom obrascu prijaviti polaganje ispita do 5. u mjesecu, a ispiti će se održavati u posljednjem tjednu tekućeg mjeseca s iznimkom u mjesecu srpnju i kolovozu za koje će rokovi biti objavljeni na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama škole.

Učenik ima pravo svaki dopunski ili razlikovni ispit polagati 3 puta.

KUHAR

Učenik polaže sljedeće:

DOPUNSKE ISPITE (informacije o sadržaju svakog dopunskog ispita učenik će dobiti na konzultacijama s predmetnim nastavnikom)

1. Engleski jezik, 1. strani jezik – za I. razred

9. Statistika – za III. razred
  10. Knjigovodstvo – za III. razred
  11. Organizacija poslovanja poduzeća u ugostiteljstvu – za I. razred

Učenik je dužan odraditi razliku praktične nastave.

Neispunjavanjem svih obveza učenik gubi status redovnog učenika.

KONOBAR

8. Statistika – za III. razred
  9. Knjigovodstvo – za III. razred
  10. Organizacija poslovanja poduzeća u ugostiteljstvu – za I. razred

Učenik je dužan odraditi razliku praktične nastave.

Neispunjavanjem svih obveza učenik gubi status redovnog učenika.

O ispitima

Učenik je obvezan položiti ispite do 31. kolovoza tekuće školske godine.

Ako učenik opravdano ne pristupi ispitima u zadanim rokovima, Škola mu je dužna omogućiti naknadno polaganje ispita nakon prestanka razloga zbog kojega nije pristupio ispitu.

Ako učenik ne položi ispite u rokovima, gubi pravo nastavka obrazovanja za THK u statusu redovitoga učenika (niti u drugoj školi).

Učenik ne može pristupiti polaganju ispita iz višega razreda, ako nije položio sve razlikovne i dopunske ispite iz prethodnoga razreda.

Učenik može u jednome danu polagati najviše tri ispita.

Ispit iz jednoga nastavnog predmeta može se polagati najviše tri puta, i to dva puta pred predmetnim nastavnikom te jedan put pred ispitnim povjerenstvom.

Rokovi za polaganje ispita objavit će se na oglasnoj ploči škole.

Vrijeme konzultacija objavit će se na oglasnoj ploči škole, a održavat će se prema dogovoru s predmetnim nastavnicima.

Datum i sat polaganja ispita objavljivat će se svaki mjesec na oglasnoj ploči škole i u virtualnom razredu na Teams-u.

« Prosinac 2020 »