Drugi ERASMUS+ projekt odobren ove školske godine

Autor: Rovena Trivanović, Petra Kokeza, 15. 8. 2020.

Našoj školi odobren je i drugi ERASMUS+ projekt ove školske godine pod nazivom Bringing life skills into the classroom. Projekt će trajati dvije godine. Koordinator ovog projekta je škola iz Poljske- Szkola Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza (Stare Babice-predgrađe Varšave). Ostali partneri uz nas su: Rumunjska (Iasi), Turska (Antalya), Slovačka (Melčice-Lieskove) i Portugal (Estreito de Câmara de Lobos-Madeira). Veselimo se novom projektu, jer je rezultat dvogodišnjeg rada s našim partnerima, koje ćemo sada napokon imati prilike i upoznati.

Učenici će u sklopu projekta naučiti kako pravilno napisati životopis i što bolje se predstaviti poslodavcu. Učenici će također istraživati različita zanimanja i učiti o odabiru buduće karijere. Također naučiti će više o kućnom budžetu i kako se upravlja kućanstvom (financijske vještine). Pokušati će naučiti kako kontrolirati stres i kako se nositi sa stresnim situacijama (to je svima potrebno u današnjem užurbanom životu). Učenici će također naučiti što su pregovori i kako naučiti pregovarati. U projektu će se raditi i na učinkovitom učenju, što će učenicima olakšati njihovo učenje u budućnosti. Projekt je jako zanimljiv i pun korisnih stvari za naše učenike koji će uskoro na tržište rada.