4.b na nastavi tjelesnog odgoja

Autor: Neli Bogunović, 4. 11. 2015.

Naša smo dva sata tjelesnog odgoja ove srijede htjeli provesti na otvorenom, stoga nas je profesorica Kristina povela na škraping. Naime, škraping je vrsta trackinga, odnosno, hodanja koja iziskuje veliki napor, ali i oprez. U pravilu se odvija uz morsku obalu i od nas iziskuje skakanje, trčanje, hodanje i snalaženje po škrapama.

Valja savladati oštro kamenje-škrape, pronaći i istraživati puteljke, izbjegavati upadanje u more kako bi što brže došli do cilja. Naš škraping nije bio natjecateljskog duha već smo htjeli uživati u suncu i moru, udahnuti svježi zrak i učiniti nešto dobro za vlastito tijelo i duh. Naša škraping ruta je započela već na prvoj plaži pokraj šetnice i sezala je sve do Zlatnog rata. Svatko je od nas škraping iskoristio za sebe , netko je potrošio akumuliranu energiju, netko je poboljšavao samopouzdanje, ali mislim da smo svi ponajprije uživali. Došavši na Zlatni rat profesorica nam je istaknula važnost škrapinga kroz kratko predavanje. Naime, škraping jača stopala i kukove, pomaže ravnom držanju kralježnice te poboljšava tjelesni kondiciju. Zato savjetujemo i preporučavamo škraping svim ljudim koji vole more i sportske aktivnosti  jer škraping zaista čini čovjeka boljim, odnosno regenerira njegovo tijelo i duh.
Zato prvom prilikom odite na škraping i uživajte !